Teisė ir Technologijos

Globalizacija, ir precedento neturinti technologijų plėtra iššaukė ir precedento neturinčius teisinius iššūkius. Esama teisės sistema yra sukurta reguliuoti žmogaus-žmogaus (prievolinius) ir žmogaus-mašinos (daiktinius) santykius, todėl nėra visiškai tinkama reguliuoti mašinos-žmogaus ar mašinos-mašinos santykių.

Dar daugiau, naujosios teisės technologijos (angl. LegalTech), paremtos dirbtinio intelekto algoritmais, jau sukėlė ir toliau kelia teisinių paslaugų rinkos sukrėtimus. Nuo pokalbius palaikančio ir patarimus teikiančių sistemų, teisinių dokumentų generatorių ar natūralios kalbos atpažinimo ir analizės algoritmų iki bylų baigties prognozavimo algoritmų, visos šios ir kitos technologijos iš esmės keičia teisininkų profesinę veiklą.

Dėl to Ateities teisės laboratorijoje yra atliekami Technologijų teisės ir Teisės technologijų tyrimai bei eksperimentai, siekiant maksimizuoti teisininkų profesinės veiklos galimybes ateities neapibrėžtumo kontekste, bei paskatinti kurtis naujiems LegalTech srities verslams.

Ateities teisės laboratorijoje tyrimai yra vykdomi vadovaujantis Studentų tyrimų modeliu (Undergraduate Research Model), parengtu bendradarbiaujant su VDU Teisės fakultetu vykdant BLASTER projektą.

atl-in-progress

Technologijų teisės laboratorija

Ateities teisės laboratorija skatina teisės tyrimus esamų ar besivystančių technologijų kontekste, padeda analizuojant literatūrą, konstruojant metodologiją ar renkant tyrimams reikalingus duomenis. Geriausi darbai yra publikuojami VDU Teisės apžvalgoje

Tarp sėkmingai išnagrinėtų teisinių klausimų yra:

Jei domiesi technologijų teise, ieškai bendraminčių ir nori pagalbos savo tyrimuose, prisijunk!

atl-complete

LegalTech Laboratorija

Ateities teisės laboratorija, kartu su partneriais – AMEA Legal, Kaunas Coding School, KTU StartUP Space ir kitais, ieškome perspektyvių teisės technologijų startuolių, kuriems suteiksime praktinių žinių, padėsime sukurti tvarų LegalTech verslo modelį, sukomplektuoti geriausią komandą, bei pristatyti savo LegalTech verslą investuotojams.

Legal Tech Laboratorijos rudens semestre numatytos mažiausiai keturios verslumo įgūdžių lavinimo dirbtuvės, apimančios visas pagrindines verslo sritis – nuo idėjos generavimo ir atrankos, verslo modelio kūrimo iki šios idėjos finansavimo. Po šio etapo, pavasario semestre pratęsime šiuos mokymus, kurių pabaigoje visi startuoliai turės galimybę savo startuolius pristatyti investuotojams LegalTech Hakatone!

Legal Tech Laboratorijoje dalyvauti gali 18-25 m. amžiaus jaunuoliai – teisininkai ar teisės studentai. Pirmame Legal Tech Laboratorijos etape atrinksime 10 jaunuolių, kurie dalyvaus verslumo įgūdžių lavinimo mokymuose.

Registracija vyksta iki 2018 Spalio 31, atrankos rezultatai bus paskelbti 2018 Lapkričio 2 d.

Pasibaigus atrankai bus sudaryti dalyvavimo dirbtuvėse grafikai taip, kad būtų galima derinti studijų/darbo tvarkaraštį ir dalyvavimo projekte grafiką. Visi renginiai vyks Kaune.

Registracijos anketa čia: LegalTech

Esant papildomiems klausimams rašykite – info@ateitiesteise.lt